Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / Aktualności

Bez komentarza. 30.11.2012

 

komentarze ...
Negocjacje płacowe 2012. 26.11.2012

Zbyszek TomasikSZANOWNI PAŃSTWO!
KOLEŻANKI, KOLEDZY, PRACOWNICY !

   Mija kolejny rok  „pakietowej” mobilizacji pracowników Dalkii Łódź, w którym po raz kolejny EBIT jest najważniejszy! Rok, w którym mimo końca listopada, nie mamy podpisanego porozumienia płacowego, dokumentu potwierdzającego w dobrej firmie szacunek  i dbałość o dobro firmy jakim są PRACOWNICY!

   Z  powodu uczestnictwa w większości spotkań dotyczących negocjacji płacowych jako przedstawiciel  ZZPRC przypadło mi opisać szereg faktów dotyczących tychże negocjacji.

   Postanowiłem  zaprezentować Państwu jako materiał dodatkowy pisma wspólnych stanowisk z pozostałymi związkami zawodowymi oraz protokóły ze spotkań z Zarządem w trakcie tych negocjacji.

komentarze, czytaj dalej ...
Europejski Dzień Akcji i Solidarności - Podemonstracyjnie. 15.11.2012

Wiesław Koc.jpg   Wróciliśmy właśnie z demonstracji (galeria fotografii) – cały dzień  spędzony w samochodzie lub na nogach w temperaturze bliskiej zeru, dobrze że nie absolutnemu (sic!), nie napawa może do optymizmu jednak jest pewnym katalizatorem do podsumowania tego w czym dzisiaj braliśmy udział.

   Działając w Związku Zawodowym Pracowników Ruchu Ciągłego Dalkia Łódź SA jesteśmy zrzeszeni w Ogólnokrajowym Zrzeszeniu Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego i jednocześnie jesteśmy członkami Forum Związków Zawodowych – jednej z trzech ogólnopolskich central związkowych. Pozostałe to „Solidarność” – nie brała ku mojemu szczeremu zdziwieniu udziału w dzisiejszej demonstracji (za wyjątkiem „Solidarności 80”) i OPZZ – Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

komentarze, czytaj dalej ...
Optymalizacja zatrudnienia - ciąg dalszy. 19.10.2012

Wiesław Koc.jpg   I jak to w Dalkia Łódź SA nadal mało przyjemny dla pracowników.
Mieliśmy kilka programów PDO – jak na razie 4, jeden program PDOE – dla emerytów 2015 – 2016 i ostatni jakiś tam program odejść.

 

   A to poszczególne programy.

  1. PDO 1 – 4 – z tym nie ma, co dyskutować – przedstawione zasady są w miarę jasne i każdy ryzykuje na własną prośbę. Nie chcesz pracować, masz coś na oku lub po prostu chcesz szybkiej kasy – to korzystasz z PDO. Problem tylko jeden z PDO mogą skorzystać tylko ci pracownicy, którzy otrzymają zgodę. I o ile pierwszy program pokazał to, co w każdym zakładzie z podobnym programem się działo, ogólny pęd na kasę. To pozostałe PDO – były już bardziej kierunkowe – skierowane do tych, z którymi zakład chciał się rozstać.
  2. PDOE – program skierowany do pracowników, którzy nabywali praw do emerytury w latach 2015 – 2016, a po późniejszej modyfikacji nawet do tych, co w 2014. Program dość kontrowersyjny i jednostronnie zmieniany przez p. Zawiszę naszego rodzimego „orła” dyrektora ds. zasobów ludzkich.
  3. I ostatni program – zasady poznawali pracownicy w trakcie rozmowy. Najbardziej „etyczny” jak to w firmie, w której rządzimy się Kodeksem Etycznym.
komentarze, czytaj dalej ...
Tytułem sprostowania "sensacyjnej" jak zwykle wypowiedzi p. Zawiszy. 30.09.2012

Wiesław Koc.jpg    „Nie zwalniamy pracowników, tylko restrukturyzujemy zatrudnienie – mówi Dariusz Zawisza, dyrektor ds. zasobów ludzkich.
– Służy to zachowaniu konkurencyjności przedsiębiorstwa oraz cen ciepła na poziomie akceptowanym przez mieszkańców Łodzi. Zgoda na którąkolwiek ze składanych przez nas propozycji odejścia z pracy jest dobrowolna i wiąże się z określoną korzyścią finansową. Najnowszy wariant to tzw. dodatkowy program dobrowolnych odejść. Każdy, kto z niego skorzysta, otrzyma odprawę w wysokości 28 miesięcznych wynagrodzeń, częściową nagrodę jubileuszową i umorzenie pożyczki udzielonej w ramach Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, jeśli taką zaciągnął. Przeciętnie daje to odprawę w wysokości 180 tys. zł.
   Obecnie średnia miesięczna pensja w Dalkii Łódź to 5860 zł. Pracownicy mają 80-procentowe zniżki w opłatach za prąd, mogą liczyć na bezpłatne usługi medyczne oraz refundację wczasów i kolonii dla dzieci.”

   Myślę, że pracownikom jest obojętne to w jaki sposób im się komunikuje, że powinni odejść z firmy. Nieważne jak to nazwiemy restrukturyzacja czy też optymalizacja zatrudnienia. Dla mnie i dla tych pracowników jest to po prostu wyrzucenie z pracy, choć to chyba najdelikatniejsza forma określenia tego faktu.

   A teraz jak to się odbywało – jak zwykle niby w białych rękawiczkach.

komentarze, czytaj dalej ...
Stracą pracę w Dalkii Łódź! Żeby ciepło nadmiernie nie drożało?

 - Express Ilustrowany 28.09.2012 28.09.2012

W dniu dzisiejszym w łódzkim Ekspressie Ilustrowanym można przeczytać o bieżącej sytuacji w naszej firmie...

Bezpośredni link do artykułu.


komentarze ...