Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / Aktualności

Stanowiska do "Pomostówki" 30.12.2009
Wykaz stanowisk pracy w Dalkia Łódź S.A. (w Elektrociepłowniach i ZSC),
na których praca jest wykonywana w szczególnym charakterze, uprawniających do emerytur pomostowych
na podstawie ustawy z dnia 19.12.2008r. o emeryturach pomostowych.
PROJEKT ustalony przez Komisję ds. emerytur pomostowych na posiedzeniu w dniu 18.11.2009r.
komentarze, czytaj dalej ...
Kryteria kategorii zaszeregowania. 20.12.2009

Sprawdz czy masz właściwą ....

   Dzięki operatywności naszych kolegów, możemy poznać  kryteria przyznawania kategorii zaszeregowania dla stanowisk z kategorią "widełkową" . Na razie tylko w EC2 i EC3.

Do pobrania:

ikona pdf

komentarze ...
Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych. 29.06.2009

   W dniu 26.06.2009 odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Dalkia łódź SA z Zakładowymi Organizacjami Związkowymi w sprawie zasad przyznawania dodatkowego wynagrodzenia za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia, szczególnie uciążliwych i niebezpiecznych.

   Zarząd przedstawił plany dotyczące wypłaty dodatku, omówił Aneks nr AN1/ZA/02/09 z dnia 25.05.2009r. do Zarządzenia ZA02/09 z dnia 16.02.2009, oraz przedstawił propozycje do zmian w opracowywanym sposobie wypłaty dodatku. Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego reprezentowali Darek Szymczak i Krzysztof Urzędowicz. Przedstawiciele ZZPRC zajęli stanowisko w omawianym temacie, przedstawiając aspekty prawne gwarantujące wypłatę dodatku i jego wysokości. Wskazano jak propozycja wypłaty dodatków ryczałtem dalece odbiega od obowiązujących zapisów ZUZP, określono tematykę do uzgodnień.

Zarząd poinformował o powołaniu zespołów mających na celu opracowanie wykazu stanowisk pracy na wydziałach WN, WP, WE, którym przyznaje się stały dodatek za prace w warunkach szkodliwych dla zdrowia i szczególnie uciążliwych, oraz wysokości współczynnika. W skład zespołów zostaną powołani przedstawiciele związków zawodowych.

   Wypłata dodatkowego wynagrodzenia za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia, szczególnie uciążliwych i niebezpiecznych do chwili przyjęcia ostatecznej wynegocjowanej na drodze konsensusu wersji będzie wypłacana na starych zasadach zgodnych z ZUZP.

Zarząd zapewnił o wyrównaniu niezapłaconych dodatków od miesiąca marca dla pracowników pracujących na stanowiskach  pracy objętych wykazem.

Darek Szymczak

Krzysiek Urzędowicz

 dodatek 1 dodatek 2

komentarze ...
Dywidenda 2009 29.06.2009

   W dniu 29 czerwca odbyło się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Dalkia Łódź SA. W trakcie WZA poza szeregiem uchwał została uchwalona wysokość dywidendy przypadająca na jedną akcję. Jest to kwota 26,11zł. W załączeniu jest tabela określająca przychód pracowników wynikający z ilości otrzymanych akcji. Tak więc w tym roku przekroczyliśmy kwotę 80zł. „wspaniałomyślnie proponowaną” przez inwestora w zamian za sprzedaż akcji.

Ze Związkowym pozdrowieniem

Wiesiek Koc

tabela akcji

komentarze ...
Koszulka protestacyjna. 22.05.2009

Zgodnie z decyzja Zarządu Związku mamy dla członków nowy wzór koszulki organizacyjnej członkowie związku proszeni są o korzystanie z koszulek

 

koszulka protestacyjna

 

komentarze ...
Podział związków w sporze z Zarządem 08.05.2009

Wspólna reprezentacja     W dniu dzisiejszym doszło do swoistego podzielenia organizacji związkowych. Dwie organizacje związkowe Związek Zawodowy Inżynierów i Techników oraz Związek Zawodowy Pracowników Administracji Przemysłowej mają oddzielną reprezentację. Nadal są w sporze zbiorowym z pracodawcą ale nie podpisały porozumienia o wspólnej reprezentacji w sporze zbiorowym z Zarządem Dalkia Łódź S.A. Nadal wszyscy są za przestrzeganiem prawa ale jest różnica w egzekwowaniu tego prawa.

 

Wiesław Koc

komentarze ...
1 2  |  Następna ›