Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / Aktualności

Informacja o posiedzeniu Kolegium Arbitrażu Społecznego. 06.03.2008

    W końcu po czterech miesiącach od złożenia dokumentów w Sądzie Okręgowym w dniu 17 marca odbędzie się posiedzenie Kolegium Arbitrażu Społecznego dotyczącego wzrostu wynagrodzeń w roku 2007.

    Jak zwykle jest to zagadka zarówno dla nas członków ZZPRC jak i  wszystkich pracowników Dalkii.

Wiesław Koc 

komentarze ...
Komunikat w sprawie sporu zbiorowego w zakresie wzrostu wynagrodzeń w 2008 roku. 05.03.2008

    Dzisiaj 05.03.2008 zakończyła się kolejna tura rozmów dotyczących wzrostu wynagrodzeń, niestety bezowocnie.

    W dniach 18,19, 25 marca będziecie mieli, jako wszyscy pracownicy Dalkii Łódź okazję wziąć udział w referendum strajkowym. Chyba, że do tego momentu dogadamy się na satysfakcjonującym wszystkich poziomie. W chwili obecnej przygotowywany jest tekst ogłoszenia do pracowników naszej firmy. Spływają ankiety od pracowników, choć na wysłane przez biuro ZZPRC zapytanie wiele osób jeszcze nie odpowiedziało, to cierpliwie czekamy.

    W tym tygodniu na stronie ukaże się komunikat dotyczący zasad referendum jak i informacja.

    Proszę o cierpliwość ale jak na razie do podtrzymywania aktualności na stronie, pisania informatora związkowego i paru innych rzeczy jest jedna osoba.

Wiesław Koc

 
komentarze, czytaj dalej ...
Komunikat z procesów członków ZZPRC przeciwko Dalki Łódź S.A. 28.01.2008

    W Sądzie Rejonowym dla Łodzi Śródmieścia w Łodzi Sąd Pracy i ubezpieczeń Społecznych X Wydział Pracy i Ubezpieczeń Społecznych, trochę przydługa nazwa ale jest to pełna nazwa z pozwu sądowego, zostały ogłoszone cztery wyroki.

    Sąd oddalił powództwo członków Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego.

    Czy to jest przegrana ?

komentarze, czytaj dalej ...
Projekt budżetu na rok 2008 - Odrzucony ! 05.01.2008

    Odbyła się Rada Nadzorcza, która zatwierdzała budżet na rok 2008 – w obliczu „ potężnego” zaplanowanego przyrostu płac (przyrost 3% - w roku 2008, propozycja Zarządu Dalkii Łódź S.A.). Przedstawicielom pracowników w Radzie nie pozostało nic tylko odrzucić tę propozycję. Jest to pierwsze odrzucenie przez przedstawicieli pracowników w Radzie Nadzorczej – projektu budżetu.

komentarze, czytaj dalej ...
Informacja ZZPRC dotycząca sporu zbiorowego - II. 05.01.2008

    W chwili obecnej trwa ożywiona wymiana dokumentów z Sądem Okręgowym – celem jest kontynuacja sporu zbiorowego. W dniu 8 styczna Zarząd ZZPRC podejmie decyzję o referendum strajkowym – na dzień dzisiejszy zarząd Dalkii Łódź nie wyraził zgody na naszą propozycję by w celu uniknięcia posądzenia o stronniczość – referendum przeprowadzały Komisje Wyborcze.

komentarze ...
Informacja o procesach sądowych przeciwko Dalki Łódź S.A. - III. 05.01.2008

    W dniach 9-11 stycznia odbędzie się dziewięć spraw sądowych z powództwa pracowników Dalkia Łódź S.A. (członków ZZPRC) przeciwko Dalkii Łódź S.A. – z tytułu naruszenia zapisów Pakietu Gwarancji Pracowniczych. Wygranie tych spraw będzie znów skutkowało kwotą prawie 1 mln. złotych dla pracowników.

    I jeżeli tak się stanie, to znowu pracownicy ruchu wywalczą pieniądze dla wszystkich.

komentarze ...