Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / Aktualności

W sprawie kart do Lux Medu 07.06.2011
Szanowni Państwo.
   Pomimo braku zgody Zakładowych Organizacji Związkowych, Zarząd Dalkia Łódź SA, jednostronnie zmienił zasady opieki medycznej dla Pracowników, Emertytów i Rencistów Dalkia Łódź SA. Czym po raz kolejny pokazał, że nie zamierza szanować zapisów Pakietu Gwarancji Pracowniczych Socjalnych i Związkowych oraz zawartych tam ustaleń, nie zamierza też respektować zapisów ZUZP.
PRZEPRASZAM, RESPEKTUJE ALE NA SWÓJ SPOSÓB.
   Spowodowało to rozpoczęcie przez dwie organizacje sporu zbiorowego, którego procedura jest długa i mozolna ale mamy nadzieję, że skuteczna i pozowoli w efekcie na przywrócenie poziomu opieki medycznej dla pracowników zgodnej z zapisami Pakietu Gwarancji Pracowniczych Socjalnych i Związkowych oraz ZUZP.
Dodatkowo Pracownicy mają podpisywać listy potwierdzające otrzymanie karty do LUX - Medu.
   PODPISANIE TEJ KARTY JEST ZGODĄ NA ABONAMENT MEDYCZNY I POZWALA PRACODAWCY NA POTRĄCENIE KWOTY Z WYNAGRODZENIA. PRACOWNICY DALKIA ŁÓDŹ SA, ZGODNIE Z ZAPISAMI MAJĄ PRAWO DO BEZPŁATNEJ OPIEKI MEDYCZNEJ NA ZASADACH OKREŚLONYCH W ZUZP I PAKIECIE GWARANCJI PRACOWNICZYCH SOCJALNYCH I ZWIĄZKOWYCH.
   Przyjęcie zgody jest decyzją indywidualną każdego pracownika - jednak każdy, kto zgadza się na abonament nie ma prawa do jakichkolwiek roszczeń od Pracodawcy - i tu pokazuje się kolejne traktowanie pracownika, po cichutku i tylnymi drzwiami wprowadza się zasady niezgodne z obowiązującymi dokumentami.
 
Z poważaniem
Wiesław Koc
 
Hasło, które powstało wraz z rozpoczęciem działalności p. JACKY LACOMBE, jest nadal prawdziwe.
PRAWO NIE EBIT TAK TO PREZESA ZNAK.
 
pismo do prezesa 1 pismo do prezesa 2
 
komentarze ...
Zawieszenie realizacji części motywacyjnej podwyżki 2010 02.04.2010
komentarze ...
Kolejny pomysł na okradanie pracowników 02.04.2010
KOLEJNY POMYSŁ NA OKRADANIE PRACOWNIKÓW
 
Przedstawiono Związkom Zawodowym kolejny pomysł na „motywowanie pracowników”. Zgodnie z nowymi zasadami teraz należy motywować pracowników przez ich skłócenie, wymuszanie lizusostwa i praca nad siły na wielu stanowiskach. Brak pomysłu na określenie zasad  - jasnych i przejrzystych wynikających z pełnienia obowiązków. Powoduje przedstawienie kolejnych bzdurnych pomysłów. Na dzień dzisiejszy nie zgodziły się wszystkie organizacje związkowe. Co będzie dalej pokaże przyszłość. Najciekawsze jest to, że ta sama kadra kierownicza, która do chwili obecnej nie potrafiła z regulaminu premiowania uczynić narzędzia do nagradzania pracowników teraz będzie ich „motywowała”. Jedno należy zauważyć nie tylko w tworzeniu organizacji brakuje pomysłów i zdrowego rozsądku, w wynagrodzeniach też – choć jedna myśl przyświeca naszemu prezesikowi WYKONAĆ EBIT. Co nie jest dziwne bo będzie premia – i tu o swoim wynagrodzeniu się nie zapomina. A że prawie dwa tysiące pracowników  okradnie się przez „motywację” to pecha. Wyda się znowu kilka tysięcy bzdurnych broszurek jak to maszerujemy z Dalkią w otchłań i będzie wszystko jasne.
 
komentarze ...
Pomostówki 02.04.2010
POMOSTÓWKI
 
   Tak jak w przypadku ustalania zasad dotyczących wypłacani dodatków za pracę w warunkach szkodliwych rozpoczynamy pracę nad dopisaniem i opanowaniem potężnego problemu dotyczącego zasad wpisywania stanowisk do wykazu. Problem niby prosty – robi to pracodawca ale niestety zaangażowanie przedstawicieli tegoż pracodawców, czytaj kierowników wydziałów jest karygodne. Więcej energii i czasu zajmuje im polowanie na stołki w nowej organizacji niż zarządzanie ludźmi. Nie umieli tego robić nigdy i nadal nie potrafią, uczciwie muszę przyznać, że z małymi wyjątkami, bo skrzywdził bym poniektórych pisząc ogólnie o wszystkich. Zgodnie z powiedzeniem – jedna jaskółka wiosny nie czyni. Dlatego też po lekturze tego pisma należy się przygotować na długą walkę o pracowników i ich prawa.
 
komentarze ...
Łaska pańska 02.04.2010
ŁASKA PAŃSKA
 
   W załączeniu mogą Państwo przeczytać sobie jak potraktowano pracowników z EC – 2. Od razu można sobie wyobrazić jak wygląda nowa MOTYWACJA i dbałość o pracowników. Szczególnie w zakresie wykonywanej przez nich pracy. Pismo sugeruje jedno „ Murzyn zrobił swoje i może odejść” A tak wiele się pisze w tej firmie o poszanowaniu pracowników z Dalkią w przyszłość, Ewaluacja, Nowa organizacja – wszystko to g…. prawda. Po prostu wydaje się pieniądze na propagandę – bo kłamstwo tysiąc razy powtórzone to prawda. Uparta, kłamliwa propaganda w jakiej to cudownej rzeczywistości żyjemy. Która ma przekonać pracowników to tego fałszywego obrazu. Z każdego posunięcia nowej rzeczywistości wychodzi bezład organizacyjny i bałagan . Swoiste zarządzanie przez chaos.
   W nawiązaniu do pisma Pracownicy powinni się zastanowić zanim zgodzą się na zaangażowanie w pracę.
 
komentarze ...
Protokoły z wyborów do Zarządu Dalkia Łódź SA i PTE "Nowy Świat" (2010 r) 02.04.2010
Szanowni Państwo
 
   Na tej stronie zgodnie z założeniami nie ukazały się żadne materiały wyborcze. Jednak z racji tego, że na swoją pocztę otrzymałem dość dużo zapytań dotyczących wyborów i kandydatów a przede wszystkim wyników. Umieszczam na stronie protokoły z wyborów.
   Osoby które chcą pokomentować zapraszam na  Nasze Forum – chętnie odpowiem na pytania.
 
W.Koc
komentarze ...