Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / Aktualności

Cenzura odżyła. 04.01.2013

Wiesław Koc.jpg

Szanowni Pracownicy.

   No niestety – nie każdy ma możliwość wysłania pisma do Pracowników przez sieć zakładową.

   Dzisiaj zostałem powiadomiony przez p. Zawiszę w obecności p. Górnika, że moja odpowiedź nie zostanie przesłana tak jak poprzednie pismo trzech organizacji do Pracowników.

   Powód – podobno obraźliwe stwierdzenia w nim zawarte uniemożliwiają to.

 

   Jako przykład p. Zawisza podał takie stwierdzenia:

  1. ZZPRC be, Zarząd cacy
  2. opluwanie
  3. paszkwile
  4. rżną głupa
  5. nieprawdy i przekłamania
  6. ciepłe posadki
  7. złotoustego
komentarze, czytaj dalej ...
W odpowiedzi na informację NSZZ "Solidarność", ZZIiT i ZZ PAP na temat sporów zbiorowych w Dalkia Łódź SA. 29.12.2012

Wiesław Koc.jpgSzanowne Koleżanki i Koledzy.

   Po raz kolejny mamy znów wojenkę związkową. W imię nieznanych powodów po raz kolejny trzy organizacje piszą nieprawdę opluwając Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego.
   Pomimo urlopu nie mogę pozwolić na to by ktokolwiek w sposób niezgodny z prawdą przedstawiał rzeczywistość.

   I choć to czas Świąt i Nowego roku musimy zniżyć się do poziomu szamba by odeprzeć zarzuty, oparte na pomówieniach i nieprawdzie. Kłótnie nie służą nikomu, ale nie możemy pozwolić by ktokolwiek, mijając się z prawdą oczerniał Naszą Organizację.
   W tak ciężkich czasach kiedy szykują się nam zwolnienia, zamknięcie zakładu. Trzy organizacje związkowe w imię nie wiadomo czego rozpoczynają polsko - polską wojenkę.
   Podobnie było kilka lat temu gdy jako organizacja nie chcieliśmy się zgodzić by przewodniczący związku otrzymywali jakieś niezgodne z prawem pieniądze. Przez długi okres czasu leczyliśmy rany teraz znów to samo.
W imię czego? Własnych interesików, ciepłych posadek. Pismo piszą przewodniczący Związków zawodowych.
A nie kierownicy i osoby prywatne, chyba że ja jestem z innego świata.

Wiesław Koc

Stanowisko ZZPRC do informacji NSZZ Solidarność, ZZIiT i ZZ PAP na temat sporów zbiorowych w Dalkia Łódź SA. w 2012 roku.pdf 291.16 kB Typ pliku:

Informacja NSZZ Solidarność, ZZIiT i ZZ PAP na temat sporów zbiorowych w Dalkia Łódź SA. w 2012 roku.pdf 91.9 kB Typ pliku:

komentarze ...
Nowy Związek Zawodowy. 12.12.2012

prasa_logo.jpg   Po cichu i bez specjalnych zabiegów powstał w naszej firmie z inicjatywy 10 pracowników kolejny związek zawodowy.
" Związek Zawodowy Nowa Inicjatywa " – zarejestrowany 05.12.2012 roku przez Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia pod numerem KRS: 0000442992. I jak wynika z wpisów rejestracyjnych ma swoją siedzibę poza Dalkią.

   Życzymy Koleżankom i Kolegom z Nowej Inicjatywy sukcesów w pracy związkowej.

komentarze ...
Bez komentarza. 30.11.2012

 

komentarze ...
Negocjacje płacowe 2012. 26.11.2012

Zbyszek TomasikSZANOWNI PAŃSTWO!
KOLEŻANKI, KOLEDZY, PRACOWNICY !

   Mija kolejny rok  „pakietowej” mobilizacji pracowników Dalkii Łódź, w którym po raz kolejny EBIT jest najważniejszy! Rok, w którym mimo końca listopada, nie mamy podpisanego porozumienia płacowego, dokumentu potwierdzającego w dobrej firmie szacunek  i dbałość o dobro firmy jakim są PRACOWNICY!

   Z  powodu uczestnictwa w większości spotkań dotyczących negocjacji płacowych jako przedstawiciel  ZZPRC przypadło mi opisać szereg faktów dotyczących tychże negocjacji.

   Postanowiłem  zaprezentować Państwu jako materiał dodatkowy pisma wspólnych stanowisk z pozostałymi związkami zawodowymi oraz protokóły ze spotkań z Zarządem w trakcie tych negocjacji.

komentarze, czytaj dalej ...
Europejski Dzień Akcji i Solidarności - Podemonstracyjnie. 15.11.2012

Wiesław Koc.jpg   Wróciliśmy właśnie z demonstracji (galeria fotografii) – cały dzień  spędzony w samochodzie lub na nogach w temperaturze bliskiej zeru, dobrze że nie absolutnemu (sic!), nie napawa może do optymizmu jednak jest pewnym katalizatorem do podsumowania tego w czym dzisiaj braliśmy udział.

   Działając w Związku Zawodowym Pracowników Ruchu Ciągłego Dalkia Łódź SA jesteśmy zrzeszeni w Ogólnokrajowym Zrzeszeniu Związków Zawodowych Pracowników Ruchu Ciągłego i jednocześnie jesteśmy członkami Forum Związków Zawodowych – jednej z trzech ogólnopolskich central związkowych. Pozostałe to „Solidarność” – nie brała ku mojemu szczeremu zdziwieniu udziału w dzisiejszej demonstracji (za wyjątkiem „Solidarności 80”) i OPZZ – Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych.

komentarze, czytaj dalej ...