Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / Aktualności

Podziękowanie dla uczestników demonstracji. 13.05.2012

 

komentarze ...
Komentarz do manifestacji. 13.05.2012

zzprc_logo_small.gif   Zorganizowaliśmy pierwszą manifestację, i tu moim zdaniem należy się kilka słów wyjaśnienia, na pytania, które padały przed w trakcie i po.
   Poniżej kilka znaczących, tzn. tych, moim zdaniem, najbardziej istotnych.

komentarze, czytaj dalej ...
Po manifestacji w prasie i tv. 07.05.2012

 

komentarze ...
Artykuł o manifestacji w Dzienniku Łódzkim. 04.05.2012

 

komentarze ...
PDOE – nie podpisałeś porozumienia o rozwiązaniu umowy o pracę PRZECZYTAJ, podpisałeś PRZECZYTAJ TYM BARDZIEJ. 04.05.2012

Wiesław Koc.jpg   Jako organizacja do chwili obecnej nie zajmowaliśmy się tzw. programami dobrowolnych odejść, pomimo komunikatów o rzekomej naszej współpracy przy tworzeniu tych programów. Naszym zadaniem było i jest bronienie miejsc pracy i jeżeli ktoś chciał nas słuchać lub chciał porady przedstawialiśmy suche fakty i wyliczenia – decyzja zawsze leżała po stronie pracowników Dalkia Łódź SA.

   Jednak problem PDOE – czyli problem odejścia pracowników na zmutowaną wersję PDO, czyli tych którzy w latach 2015 – 2016 mieli by prawo do emerytury to całkiem inna sprawa.

komentarze, czytaj dalej ...
Komunikat ZZPRC o manifestacji. 27.04.2012

 

zzprc_logo_small.gifDo Pracowników Dalkia Łódź SA.

   Po raz pierwszy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Dalkia Łódź SA. organizuje demonstrajcę jako objaw niezadowolenia Pracowników.
   W przeciwieństwie do tego co widzimy w kolorowych folderach i ulotkach a także jak na ironię zawsze uśmiechniętego Dalkiusza. Jest nam ciężko. Pomimo gwarancji zatrudnienia Zarząd Dalkia Łódź SA - planuje dokonywać zwolnień pracowników. Na rozmowy wzywani są kolejni pracownicy - czasami efekt takiej rozmowy jest tragiczny.
   Prowadzi się socjotechniczną obróbkę pracowników tak by byli bardziej podatni na odejścia z tytułu PDO i PDOE - polityka prowadzona przez Zarząd i wdrażana przez p. Zawiszę, dyrektora ds. zasobów ludzkich ( pseudonimy: kiedyś Budda później Rycerzyk a teraz złowieszczo Anioł Śmierci), inna dla każdego pracownika. Co oczywiście w świetle głoszonych dokumentów nie ma poparcia ale pracownicy swoje wiedzą. Powoduje to oczywiście coraz większy dyskomfort w i tak ciężkiej pracy.
Efektem tego jest planowana już dużo wcześniej ale teraz organizowana manifestacja niezadowolenia. Nie przeciwko firmie ale sposobom jej zarządzania . Mamy dość, jako Pracownicy, płacenia za źle planowane i realizowane inwestycje.
Dlatego też postanowiliśmy dać temu wyraz. Podjeliśmy się zorganizowania demonstracji - wysłaliśmy pisma do wszystkich organizacji. O dziwo, a może co było do przewidzenia, pisma te znalazły się natychmiast na biurku prezesa p. Lacomba.
Jako ZZPRC nie zgodziliśmy się na odwołanie manifestacji.
MANIFESTACJA NIE JEST SKIEROWANA PRZECIWKO FIRMIE TYLKO PRZECIWKO SPOSOBOM JEJ ZARZĄDZANIA.
Już teraz w kuluarach niektórzy kierownicy mówią o zakazie udzielania w dniu 07 maja 2012 urlopów na żądania - jakim prawem?. Oczywiście wszystko po cichutku i bez świadków jak to ostatnio w Dalkia Łódź SA się robi przecież tego się nie udowodni bo Pracownicy się boją o swoją pracę.

   Oczekujemy wszystkich Pracowników - bez względu na przynależność związkową czy też jej brak. To manifestacja jest organizowana przez ZZPRC ale udział w niej mogą wziąć wszyscy Pracownicy Dalkia Łódź SA.
Pokażmy swoje niezadowolenie w bezpieczny dla nas sposób. Zapraszamy Pracowników.

Przewodniczący ZZPRC
Wiesław Koc

Oficjalne zawiadomienie Prezydenta Miasta o zgromadzeniu:

komentarze ...