Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / Aktualności

Negocjacji ciąg dalszy ? – Chyba raczej nie. 28.01.2013

gorący link ...

 

Wiesław Koc.jpgSzanowni Związkowcy i Pracownicy.

   Miałem nie pisać nic, bo po spotkaniu 25.01.2013 cisnęły mi się na usta i kartkę same bardzo ostre stwierdzenia. Ale po sążnistym artykule p . Stefańskiego nie wytrzymałem.
   Porozumienie płacowe to bardzo delikatna sprawa. Każdy musi trochę dodać i trochę ustąpić.
Żeby doszło do skutku to każdy musi być niezadowolony. Pracownicy bo za mało, Pracodawca bo za dużo. Ten projekt porozumienia jest właśnie taki. Ale nowy Związek Nowa Inicjatywa napisał, to co napisał i nie sposób przejść nad tym do porządku dziennego. Poniżej w skrócie, aby nie zanudzać.

komentarze, czytaj dalej ...
Negocjacje płacowe 2013 ? 25.01.2013

Wiesław Koc.jpgSzanowne Koleżanki i Koledzy.

   W ostatnich dniach byliśmy świadkami tego, jak w związku z toczonymi rozmowami o podwyżkę wynagrodzeń w roku 2013 i nie zamkniętym porozumieniem z 2012, poszczególni przełożeni "kolędowali" po wydziałach z wiadomościami.
   Nigdy nie spotkałem się z taką formą przekazywania pracownikom informacji.
Mieliśmy już różnego rodzaju ulotki, różnego rodzaju gazetki, ale "kolędowanie" przełożonych tak wysokiego szczebla z wytycznymi, to tak trochę dawnymi czasami pachnie.
   Nie ma się też co dziwić że wypowiedzi kierowane były w jedną stronę.
Zły ZZPRC nie podpisał porozumienia i pracownicy nie dostaną 1250 zł. Co jest oczywistą bzdurą i nie jest zgodne z prawdą.

komentarze, czytaj dalej ...
W podsumowaniu zakończonego roku... 06.01.2013

Zbyszek TomasikSzanowni Państwo!   Członkowie ZZPRC.  Pracownicy Dalkia Łódź.

   W podsumowaniu zakończonego roku i rozpoczętego Nowego 2013 czuję się w obowiązku wyrazić swe refleksje oparte na zaistniałych wydarzeniach w firmie, której jesteśmy pracownikami.

   Nowy rok rozpoczęliśmy w atmosferze niedosytu negocjacyjnego trwającego od marca 2012r zupełnie pomijając szczególnie ważne zmiany zaistniałe po raz pierwszy historii firmy, w której wszyscy pracujemy ze stażem trwającym pół życia, a teraz stajemy się „wysokim kosztem” dla firmy zamiast doświadczeniem, które powinno zostać przekazane nowym pokoleniom pracowników.

komentarze, czytaj dalej ...
Cenzura odżyła. 04.01.2013

Wiesław Koc.jpg

Szanowni Pracownicy.

   No niestety – nie każdy ma możliwość wysłania pisma do Pracowników przez sieć zakładową.

   Dzisiaj zostałem powiadomiony przez p. Zawiszę w obecności p. Górnika, że moja odpowiedź nie zostanie przesłana tak jak poprzednie pismo trzech organizacji do Pracowników.

   Powód – podobno obraźliwe stwierdzenia w nim zawarte uniemożliwiają to.

 

   Jako przykład p. Zawisza podał takie stwierdzenia:

  1. ZZPRC be, Zarząd cacy
  2. opluwanie
  3. paszkwile
  4. rżną głupa
  5. nieprawdy i przekłamania
  6. ciepłe posadki
  7. złotoustego
komentarze, czytaj dalej ...
W odpowiedzi na informację NSZZ "Solidarność", ZZIiT i ZZ PAP na temat sporów zbiorowych w Dalkia Łódź SA. 29.12.2012

Wiesław Koc.jpgSzanowne Koleżanki i Koledzy.

   Po raz kolejny mamy znów wojenkę związkową. W imię nieznanych powodów po raz kolejny trzy organizacje piszą nieprawdę opluwając Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego.
   Pomimo urlopu nie mogę pozwolić na to by ktokolwiek w sposób niezgodny z prawdą przedstawiał rzeczywistość.

   I choć to czas Świąt i Nowego roku musimy zniżyć się do poziomu szamba by odeprzeć zarzuty, oparte na pomówieniach i nieprawdzie. Kłótnie nie służą nikomu, ale nie możemy pozwolić by ktokolwiek, mijając się z prawdą oczerniał Naszą Organizację.
   W tak ciężkich czasach kiedy szykują się nam zwolnienia, zamknięcie zakładu. Trzy organizacje związkowe w imię nie wiadomo czego rozpoczynają polsko - polską wojenkę.
   Podobnie było kilka lat temu gdy jako organizacja nie chcieliśmy się zgodzić by przewodniczący związku otrzymywali jakieś niezgodne z prawem pieniądze. Przez długi okres czasu leczyliśmy rany teraz znów to samo.
W imię czego? Własnych interesików, ciepłych posadek. Pismo piszą przewodniczący Związków zawodowych.
A nie kierownicy i osoby prywatne, chyba że ja jestem z innego świata.

Wiesław Koc

Stanowisko ZZPRC do informacji NSZZ Solidarność, ZZIiT i ZZ PAP na temat sporów zbiorowych w Dalkia Łódź SA. w 2012 roku.pdf 291.16 kB Typ pliku:

Informacja NSZZ Solidarność, ZZIiT i ZZ PAP na temat sporów zbiorowych w Dalkia Łódź SA. w 2012 roku.pdf 91.9 kB Typ pliku:

komentarze ...
Nowy Związek Zawodowy. 12.12.2012

prasa_logo.jpg   Po cichu i bez specjalnych zabiegów powstał w naszej firmie z inicjatywy 10 pracowników kolejny związek zawodowy.
" Związek Zawodowy Nowa Inicjatywa " – zarejestrowany 05.12.2012 roku przez Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia pod numerem KRS: 0000442992. I jak wynika z wpisów rejestracyjnych ma swoją siedzibę poza Dalkią.

   Życzymy Koleżankom i Kolegom z Nowej Inicjatywy sukcesów w pracy związkowej.

komentarze ...