Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / Aktualności

Negocjacje płacowe 2013 ? 25.01.2013

Wiesław Koc.jpgSzanowne Koleżanki i Koledzy.

   W ostatnich dniach byliśmy świadkami tego, jak w związku z toczonymi rozmowami o podwyżkę wynagrodzeń w roku 2013 i nie zamkniętym porozumieniem z 2012, poszczególni przełożeni "kolędowali" po wydziałach z wiadomościami.
   Nigdy nie spotkałem się z taką formą przekazywania pracownikom informacji.
Mieliśmy już różnego rodzaju ulotki, różnego rodzaju gazetki, ale "kolędowanie" przełożonych tak wysokiego szczebla z wytycznymi, to tak trochę dawnymi czasami pachnie.
   Nie ma się też co dziwić że wypowiedzi kierowane były w jedną stronę.
Zły ZZPRC nie podpisał porozumienia i pracownicy nie dostaną 1250 zł. Co jest oczywistą bzdurą i nie jest zgodne z prawdą.

komentarze, czytaj dalej ...
W podsumowaniu zakończonego roku... 06.01.2013

Zbyszek TomasikSzanowni Państwo!   Członkowie ZZPRC.  Pracownicy Dalkia Łódź.

   W podsumowaniu zakończonego roku i rozpoczętego Nowego 2013 czuję się w obowiązku wyrazić swe refleksje oparte na zaistniałych wydarzeniach w firmie, której jesteśmy pracownikami.

   Nowy rok rozpoczęliśmy w atmosferze niedosytu negocjacyjnego trwającego od marca 2012r zupełnie pomijając szczególnie ważne zmiany zaistniałe po raz pierwszy historii firmy, w której wszyscy pracujemy ze stażem trwającym pół życia, a teraz stajemy się „wysokim kosztem” dla firmy zamiast doświadczeniem, które powinno zostać przekazane nowym pokoleniom pracowników.

komentarze, czytaj dalej ...
Cenzura odżyła. 04.01.2013

Wiesław Koc.jpg

Szanowni Pracownicy.

   No niestety – nie każdy ma możliwość wysłania pisma do Pracowników przez sieć zakładową.

   Dzisiaj zostałem powiadomiony przez p. Zawiszę w obecności p. Górnika, że moja odpowiedź nie zostanie przesłana tak jak poprzednie pismo trzech organizacji do Pracowników.

   Powód – podobno obraźliwe stwierdzenia w nim zawarte uniemożliwiają to.

 

   Jako przykład p. Zawisza podał takie stwierdzenia:

  1. ZZPRC be, Zarząd cacy
  2. opluwanie
  3. paszkwile
  4. rżną głupa
  5. nieprawdy i przekłamania
  6. ciepłe posadki
  7. złotoustego
komentarze, czytaj dalej ...
W odpowiedzi na informację NSZZ "Solidarność", ZZIiT i ZZ PAP na temat sporów zbiorowych w Dalkia Łódź SA. 29.12.2012

Wiesław Koc.jpgSzanowne Koleżanki i Koledzy.

   Po raz kolejny mamy znów wojenkę związkową. W imię nieznanych powodów po raz kolejny trzy organizacje piszą nieprawdę opluwając Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego.
   Pomimo urlopu nie mogę pozwolić na to by ktokolwiek w sposób niezgodny z prawdą przedstawiał rzeczywistość.

   I choć to czas Świąt i Nowego roku musimy zniżyć się do poziomu szamba by odeprzeć zarzuty, oparte na pomówieniach i nieprawdzie. Kłótnie nie służą nikomu, ale nie możemy pozwolić by ktokolwiek, mijając się z prawdą oczerniał Naszą Organizację.
   W tak ciężkich czasach kiedy szykują się nam zwolnienia, zamknięcie zakładu. Trzy organizacje związkowe w imię nie wiadomo czego rozpoczynają polsko - polską wojenkę.
   Podobnie było kilka lat temu gdy jako organizacja nie chcieliśmy się zgodzić by przewodniczący związku otrzymywali jakieś niezgodne z prawem pieniądze. Przez długi okres czasu leczyliśmy rany teraz znów to samo.
W imię czego? Własnych interesików, ciepłych posadek. Pismo piszą przewodniczący Związków zawodowych.
A nie kierownicy i osoby prywatne, chyba że ja jestem z innego świata.

Wiesław Koc

Stanowisko ZZPRC do informacji NSZZ Solidarność, ZZIiT i ZZ PAP na temat sporów zbiorowych w Dalkia Łódź SA. w 2012 roku.pdf 291.16 kB Typ pliku:

Informacja NSZZ Solidarność, ZZIiT i ZZ PAP na temat sporów zbiorowych w Dalkia Łódź SA. w 2012 roku.pdf 91.9 kB Typ pliku:

komentarze ...
Nowy Związek Zawodowy. 12.12.2012

prasa_logo.jpg   Po cichu i bez specjalnych zabiegów powstał w naszej firmie z inicjatywy 10 pracowników kolejny związek zawodowy.
" Związek Zawodowy Nowa Inicjatywa " – zarejestrowany 05.12.2012 roku przez Sąd Rejonowy dla Łodzi Śródmieścia pod numerem KRS: 0000442992. I jak wynika z wpisów rejestracyjnych ma swoją siedzibę poza Dalkią.

   Życzymy Koleżankom i Kolegom z Nowej Inicjatywy sukcesów w pracy związkowej.

komentarze ...
Bez komentarza. 30.11.2012

 

komentarze ...