Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / Aktualności

Komunikat ZZPRC o manifestacji. 27.04.2012

 

zzprc_logo_small.gifDo Pracowników Dalkia Łódź SA.

   Po raz pierwszy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Dalkia Łódź SA. organizuje demonstrajcę jako objaw niezadowolenia Pracowników.
   W przeciwieństwie do tego co widzimy w kolorowych folderach i ulotkach a także jak na ironię zawsze uśmiechniętego Dalkiusza. Jest nam ciężko. Pomimo gwarancji zatrudnienia Zarząd Dalkia Łódź SA - planuje dokonywać zwolnień pracowników. Na rozmowy wzywani są kolejni pracownicy - czasami efekt takiej rozmowy jest tragiczny.
   Prowadzi się socjotechniczną obróbkę pracowników tak by byli bardziej podatni na odejścia z tytułu PDO i PDOE - polityka prowadzona przez Zarząd i wdrażana przez p. Zawiszę, dyrektora ds. zasobów ludzkich ( pseudonimy: kiedyś Budda później Rycerzyk a teraz złowieszczo Anioł Śmierci), inna dla każdego pracownika. Co oczywiście w świetle głoszonych dokumentów nie ma poparcia ale pracownicy swoje wiedzą. Powoduje to oczywiście coraz większy dyskomfort w i tak ciężkiej pracy.
Efektem tego jest planowana już dużo wcześniej ale teraz organizowana manifestacja niezadowolenia. Nie przeciwko firmie ale sposobom jej zarządzania . Mamy dość, jako Pracownicy, płacenia za źle planowane i realizowane inwestycje.
Dlatego też postanowiliśmy dać temu wyraz. Podjeliśmy się zorganizowania demonstracji - wysłaliśmy pisma do wszystkich organizacji. O dziwo, a może co było do przewidzenia, pisma te znalazły się natychmiast na biurku prezesa p. Lacomba.
Jako ZZPRC nie zgodziliśmy się na odwołanie manifestacji.
MANIFESTACJA NIE JEST SKIEROWANA PRZECIWKO FIRMIE TYLKO PRZECIWKO SPOSOBOM JEJ ZARZĄDZANIA.
Już teraz w kuluarach niektórzy kierownicy mówią o zakazie udzielania w dniu 07 maja 2012 urlopów na żądania - jakim prawem?. Oczywiście wszystko po cichutku i bez świadków jak to ostatnio w Dalkia Łódź SA się robi przecież tego się nie udowodni bo Pracownicy się boją o swoją pracę.

   Oczekujemy wszystkich Pracowników - bez względu na przynależność związkową czy też jej brak. To manifestacja jest organizowana przez ZZPRC ale udział w niej mogą wziąć wszyscy Pracownicy Dalkia Łódź SA.
Pokażmy swoje niezadowolenie w bezpieczny dla nas sposób. Zapraszamy Pracowników.

Przewodniczący ZZPRC
Wiesław Koc

Oficjalne zawiadomienie Prezydenta Miasta o zgromadzeniu:

komentarze ...
Komunikat Głównej Komisji Wyborczej o wyniku wyborów do Rady Nadzorczej Dalkia Łódź SA. 23.04.2012 24.04.2012

 

 

komentarze ...
Odpowiedź na „Prawdy i mity” wg p. A. Robaszka. 23.04.2012

Załączniki do artykułu:

Koleżanki i koledzy.

Wiesław Koc.jpg   Ukazuje się to jeszcze przed ogłoszeniem wyników a już po zakończeniu głosowania, więc spokojnie mogę napisać, co myślę o pisaninie p. Robaszka – bez oskarżania, że moja pisanina miała jakikolwiek wpływ na wynik wyborów.

   Pismo jest załącznikiem do treści, więc nie będę się bawił w przydługie cytaty – przedstawię tylko początkowe wyrazy akapitów.

komentarze, czytaj dalej ...
Uchwała Zarządu Dalkii Łódź SA. w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2012 r. 16.04.2012

 

komentarze ...
Komunikat w sprawie wzrostu wynagrodzeń w 2012 r. 16.04.2012

   Na dzisiejszym spotkaniu Zarząd firmy poinformował nas o podjęciu decyzji dotyczącej wzrostu wynagrodzeń dla Pracowników.

W wyniku żądań strony społecznej dotyczącej indeksacji wynagrodzeń otrzymamy od :

  1. 01 marca 2012r – każdy pracownik otrzymał 57zł.
  2. Każdy pracownik dodatkowo otrzyma 2,1% swojej stawki zasadniczej z miesiąca lutego

   Jest to deklaracja Zarządu o czym poinformowano Związki Zawodowe na dzisiejszym spotkaniu w sprawie płac.

   Zakładowe Organizacje Związkowe podjęły wspólną decyzję, że po otrzymaniu w dniu dzisiejszym uchwały Zarządu, która powyższą deklarację uczyni faktem, odstąpią od referendum strajkowego przy wyborach przedstawicieli Pracowników do Rady Nadzorczej Dalkia Łódź SA.

Przewodniczący ZZPRC

Wiesław Koc

komentarze ...