Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / Aktualności

Odpowiedź ZZPRC w sprawie uchwały Zarządu dotyczącej zasad podwyżek w 2010 roku 11.03.2010

 



pdf Wydanie specjalne Biuletynu Informacyjnego Zarządu Dalkii Łódź z uchwałą z dnia 8 marca w sprawie zasad podwyżek płac zasadniczych w 2010 roku.

 

Odpowiedź ZZPRC
Powyższy komunikat ukazuje małość naszego zarządu. Nie stać ich nawet na to by otwarcie publikować, ze łamią prawo. Umieszczają zapisy wygodne dla przewrotnej polityki informacyjnej, pomijając podstawowe zasady prawa...


Pakiet – podobno uzgodniony z zarządem i inwestorem.
 
ROZDZIAŁ VI
GWARANCJE WYNAGRODZENIA

§ 21

Inwestor Strategiczny gwarantuje, a Pracodawca zobowiązuje się, że każdego roku - w terminie do 10 marca - uzgadniał będzie ze Związkami Zawodowymi przyrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia na dany rok kalendarzowy.
 
§ 22

1.      Inwestor Strategiczny gwarantuje, a Pracodawca zobowiązuje się do dokonywania podwyżek wynagrodzenia zasadniczego pracowników ze skutkiem od dnia 1 marca każdego roku począwszy od roku 2005.
2.      Inwestor Strategiczny gwarantuje, a Pracodawca zobowiązuje się, że średnie wynagrodzenie zasadnicze w Spółce wzrośnie corocznie nie mniej niż o średnioroczny wskaźnik wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych za rok poprzedzający ogłaszany corocznie przez Prezesa GUS.
3.      Szczegółowe zasady wzrostu wynagrodzenia zostaną uzgodnione pomiędzy Pracodawcą a Związkami Zawodowymi.

 
A tu ZUZP – też przyjęty do realizacji przez inwestora i stanowiący prawo.
 
Art. 7 A

Pracodawca – w terminie do dnia 10 marca każdego roku – uzgadnia ze związkami zawodowymi przyrost przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia na dany rok kalendarzowy.

 
Z załącznika nr 3 do ZUZP
 
B. Zasady przeszeregowania pracowników
 
1.      Zarząd, w uzgodnieniu z zakładowymi organizacjami związkowymi, ustala terminy i zasady podwyżek stawek wynagrodzenia  zasadniczego dla ogółu pracowników.
2.      Zarząd może dokonać przeszeregowania pracownika w przypadkach uzasadnionych  względami:
            1) organizacyjnymi;
            2) koniecznością powierzenia pracownikowi wykonywania czynności bardziej złożonych, w ramach tego samego stanowiska pracy;
            3) uzyskania  przez pracownika dodatkowych kwalifikacji przydatnych dla przedsiębiorstwa;
            4) długoletnim pracownikom   -   na rok przed zadeklarowanym odejściem na emeryturę lub świadczenie przedemerytalne.
3.       Przeszeregowania, o których mowa w pkt. 2, mogą być dokonane w ramach kategorii, do której pracownik jest zaszeregowany.
4.       Indywidualne przeszeregowania  pracowników powinny mieć charakter motywacyjny.
 

Tak więc wszyscy mają lub powinni mieć jasność co do tego w jaki sposób nowy prezes szanuje zapisy prawa.Rozpoczyna to zawiły ciąg wydarzeń których skutki trudno przewidzieć.Trzymajmy się razem Wiesiek Koc

 

« Powrót do widoku listy

Dodawanie komentarzy możliwe tylko dla zalogowanych użytkowników.