Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / B.H.P. / S.I.P. / Artykuły

Konkurs - Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy. 15.11.2022

   W dniu 15 listopada 2022 odbyła się gala wręczenia nagród "Najaktywniejszy społeczny inspektor pracy".
Nasz Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy Krzysztof Urzędowicz po raz trzeci na etapie wojewódzkim został oceniony najwyżej, a na etapie krajowym został wyróżniony. GRATULUJEMY!

   Celem konkursu „Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy” jest promowanie działalności Społecznych Inspektorów Pracy, którzy, realizując swoje ustawowe zadania, skutecznie wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa pracy w zakładach i ochronę uprawnień pracowniczych.
   Oceny uczestników dokonują zespoły eksperckie, w skład których wchodzą przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy oraz reprezentatywnych central związkowych – Forum Związków Zawodowych, Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych.
   Wojewódzkie Komisje Konkursowe w 16 Okręgowych Inspektoratach Pracy oceniają działalność zgłoszonych kandydatów i wskazują maksymalnie po trzech laureatów (48 kandydatów), którzy uzyskują kwalifikację do etapu krajowego.
   Na szczeblu centralnym, Kapituła powołana przez Głównego Inspektora Pracy, weryfikuje oraz opiniuje nadesłane z okręgów dokumentacje i wnioski.
   Główny Inspektor Pracy, na wniosek Kapituły, przyznaje wyróżnienia 16 społecznym inspektorom pracy, spośród których wyłanianych jest trzech, uhonorowanych nagrodami głównymi.

komentarze ...
Pierwsze Forum Społecznej Inspekcji Pracy Ziemii Łódzkiej. 06.10.2022

SIP logo.jpg   Dzisiaj w Hali Sportowo-Widowiskowej w Bełchatowie rozpoczęło się dwudniowe spotkanie w ramach Forum Społecznych Inspektorów Pracy Ziemi Łódzkiej.
   W inauguracyjnym posiedzeniu Forum, zabrał głos nasz kolega Krzysztof Urzędowicz - Zakładowy Społeczny Inspektor Pracy dla Veolia Energia Łódź S.A.
   Forum SIP Ziemi Łódzkiej propaguje działania na rzecz poprawy i wzmocnienia bezpieczeństwa pracowników w zakładach pracy oraz rozpowszechnianie dobrych praktyk w zakresie bezpieczeństwa pracy i ochrony praw pracowniczych.

komentarze ...
Akademia SIP. 26.05.2022

 

W dniu 25.05.2022 Społeczni Inspektorzy Pracy Veolia Łódź brali udział w szkoleniu organizowanym przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi.

Akademia SIP to cykl szkoleń skierowanych do społecznych inspektorów pracy z województwa łódzkiego.

Celem Akademii SIP jest wzmocnienie efektywności społecznej kontroli warunków pracy oraz ochrony praw pracowniczych. Drogą do realizacji powyższego celu jest doskonalenie społecznych inspektorów pracy poprzez stopniowe podnoszenie poziomu ich wiedzy oraz umiejętności, aby umożliwić im efektywną realizację ustawowych zadań oraz skuteczne wpływanie na poprawę stanu bezpieczeństwa pracy w zakładach i ochronę uprawnień pracowniczych. Ponadto organizowane warsztaty, w tym wymiana informacji pomiędzy społecznymi inspektorami z różnych zakładów pracy, umożliwia dzielenie się wiedzą, doświadczeniem, a także innowacjami i dobrymi praktykami w poprawianiu stanu bhp oraz ochronie praw pracowniczych w zakładach.

Niewątpliwą korzyścią z uczestnictwa w Akademii SIP jest wiedza zdobyta podczas szkoleń prowadzonych przez doświadczonych pracowników i inspektorów pracy z Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi. Jednak szkolenia teoretyczne to nie wszystko. Akademia SIP to jedyne miejsce, w którym uczestnicy mają szansę nabycia praktycznych umiejętności oraz zapoznania się z wdrożonymi z sukcesem pomysłami, innowacjami i dobrymi praktykami w dziedzinie sukcesywnego poprawiania stanu bhp oraz ochronie praw pracowniczych. Co więcej, w ramach grupowych dyskusji, początkujący oraz doświadczeni społeczni inspektorzy pracy wraz z pracownikami i inspektorami Państwowej Inspekcji Pracy postarają się wypracować rozwiązania problemów i przeciwności pojawiających się podczas pełnienia funkcji SIP.

Liderzy, Zakładowi Inspektorzy Pracy województwa łódzkiego w ramach szkolenia dzielili się wiedza i doświadczeniem ze swojej pracy na rzecz budowy kultury bezpieczeństwa.

         

Akademia SIP 2022 - program szkolenia zaawansowanego 25.05.2022 r..002.pdf 575.43 kB Typ pliku:

komentarze ...
Gala wręczenia nagród Głównego Inspektora Pracy. 14.12.2021

 

komentarze ...
PRACODAWCA - ORGANIZATOR BEZPIECZNEJ PRACY 2021. 18.11.2021

    W dniu 16 listopada odbyła sie gala wręczenia nagród w konkursach organizowanych przez łódzką Państwową Inspekcję Pracy  Zakładowy Inspektor Pracy Krzysztof Urzędowicz odebrał dwie nagrody :

1.     wyróżnienie w konkursie "Pracodawca organizator bezpiecznej pracy" firma nasza zdobyła 92 punkty na 100 możliwych zabrakło nam 3 punktów do podium

2.     nagrodę za pierwsze miejsce w konkursie wojewódzkim "Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy" 

Po raz pierwszy w historii konkursów odbierano dwie nagrody związane z szeroko pojętą budową kultury bezpieczeństwa w różnych kategoriach dla jednej firmy.
komentarze ...
Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi - Najaktywniejszy Społeczny Inspektor Pracy. 13.11.2020

GRATULUJEMY !!!


komentarze ...
1 2 3  |  Następna ›