Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Wiadomości / Aktualności

Dodatek za pracę w warunkach szkodliwych. 29.06.2009

   W dniu 26.06.2009 odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Dalkia łódź SA z Zakładowymi Organizacjami Związkowymi w sprawie zasad przyznawania dodatkowego wynagrodzenia za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia, szczególnie uciążliwych i niebezpiecznych.

   Zarząd przedstawił plany dotyczące wypłaty dodatku, omówił Aneks nr AN1/ZA/02/09 z dnia 25.05.2009r. do Zarządzenia ZA02/09 z dnia 16.02.2009, oraz przedstawił propozycje do zmian w opracowywanym sposobie wypłaty dodatku. Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego reprezentowali Darek Szymczak i Krzysztof Urzędowicz. Przedstawiciele ZZPRC zajęli stanowisko w omawianym temacie, przedstawiając aspekty prawne gwarantujące wypłatę dodatku i jego wysokości. Wskazano jak propozycja wypłaty dodatków ryczałtem dalece odbiega od obowiązujących zapisów ZUZP, określono tematykę do uzgodnień.

Zarząd poinformował o powołaniu zespołów mających na celu opracowanie wykazu stanowisk pracy na wydziałach WN, WP, WE, którym przyznaje się stały dodatek za prace w warunkach szkodliwych dla zdrowia i szczególnie uciążliwych, oraz wysokości współczynnika. W skład zespołów zostaną powołani przedstawiciele związków zawodowych.

   Wypłata dodatkowego wynagrodzenia za pracę w warunkach szkodliwych dla zdrowia, szczególnie uciążliwych i niebezpiecznych do chwili przyjęcia ostatecznej wynegocjowanej na drodze konsensusu wersji będzie wypłacana na starych zasadach zgodnych z ZUZP.

Zarząd zapewnił o wyrównaniu niezapłaconych dodatków od miesiąca marca dla pracowników pracujących na stanowiskach  pracy objętych wykazem.

Darek Szymczak

Krzysiek Urzędowicz

 dodatek 1 dodatek 2

« Powrót do widoku listy

Dodawanie komentarzy możliwe tylko dla zalogowanych użytkowników.