Działamy w porozumieniu z:
MZZPRC ZK Zdziewzowice Sp. z o.o. Forum związków zawodowych

Mapa strony Kontakt

Biblioteka / Artykuły

ZUS Radzi - Emerytury. 27.11.2015

   Publikujemy artykuł z biuletynu informacyjnego ZUS wycięty i dostarczony przez naszego kolegę. Zainteresowanym może się przydać.

komentarze ...
Bajka o pracowitej mrówce. 06.01.2012

 

komentarze ...
Dalkia. Puls miasta 01.03.2010

Film korporacyjny Dalki.

Dobrze by było gdyby takiego wizerunku firmy nie psuły relatywnie niskie zarobki tych, co na ten wizerunek pracują w dzień i w nocy.

komentarze ...
15 lat Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Nasze firmie. 31.12.2006

W dniu 31 grudnia 2006 roku minęło 15 lat jak Sąd Wojewódzki w Łodzi zarejestrował Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego Zespołu Elektrociepłowni w Łodzi S.A.

Związek powstał na gruncie powszechnego niezadowolenia pracowników zatrudnionych na zmiany w związku z utrzymującymi się tendencjami do traktowania ich przez kierownictwo jako pracowników drugiej kategorii. Płace zasadnicze na porównywalnych stanowiskach pracy były w większości zaniżone na niekorzyść pracowników zmianowych. Otrzymywali oni również niższe premie uznaniowe i nagrodowe. Praca ich przekraczała normy czasu pracy, za które nie otrzymywali wynagrodzenia jak za nadgodziny. Nagroda z zysku była naliczana dla nich od podstawy, do której nie wchodziła znaczna część składników ich wynagrodzenia. Mieli również utrudniony dostęp do świadczeń socjalnych. Nie docierały również do nich bieżące informacje, a jeśli już nawet docierały to z dużym opóźnieniem, po czasie.

komentarze, czytaj dalej ...